אינסוף צבעים, תמר אברמוביץ אחת זכרונה לברכה וגעגוע

אינסוף צבעים, תמר אברמוביץ אחת זכרונה לברכה וגעגוע

הססגוניות העליזה ושפע הצבעים שמשתולל מסביב שמים ברקס חזק הרבה פעמים כשזה מגיע אל נשים שחצו את החמישים.

אלה, איכשהו, נשארו נאמנות לקשת גוונים קלאסית, שבמילים קצת פחות פוליטיקלי-קורקטיות אפשר להגדירה כאפרורית, בסיסית, חסרת תעוזה.
יש הרבה שחור ולבן, יש חומים בכל גוון, יש אולי מעט כחול. רק לעתים נדירות תזהו ברחוב גברת שגם התבגרה אל מעבר לחמישים, וגם התגברה על פלטת הצבעים הבסיסית הזו.

אז אני כאן לספר לכם על אחת כזו, יחידה ואהובה במיוחד, תמר אברמוביץ זכרונה לברכה.
תמר היא האמא של חברי טוב – הסופר / מרצה/ שחקן יובל אברמוביץ, והיא היתה הדוגמה המשגעת לאישה שידעה לרתום את הצבעים לכרכרה שלה..

 

כל מפגש עם תמר עורר אצלי התפעלות אמיתית. היא היתה צבעונית, מותאמת, נונשלנטית, ומאוד לא מעייפת ולא מתאמצת. איכשהו, כל מפגש כזה נדרש לסבב חקירות מצדי: מאיפה זה? וזה? ומאיפה זה? תמר היתה ההשראה שלי לגיל חמישים פלוס, והנה לא עוד הרבה שנים אהייה חמישים פלוס. ולכן בחרתי להתמקד בה ובסטייל שלה בבלוג הזה הראשון שלי כאן, כדי שתהווה השראה גם לנשים אחרות בגיל הרלוונטי.

תמר היתה עוזרת אישית ליו"ר והמנכ"ל של חברת כוח האדם או.אר.אס והיא היתה קמה לעבודה בכל בוקר בהתלהבות ובשמחה, 16 שנה ברציפות, כאילו שזה היום הראשון שלה שם. ארון הבגדים שלה העיד על אישיותה המגוונת: היו שם פריטים של זארה, דפנה לוינסון, טלי אימבר, ירון ליבנה, מנגו, שילוב בין טרנדים של רשתות אופנה לבין מעצבים שמכבדים את גוף האישה, ומייצרים קלאסיקות על-זמניות .

תמר סיפרה לי שעד גיל חמישים שלטו במלתחה שלה הכחול והשחור בכל שעות היממה, אבל בשנים האחרונות לחייה היא גילתה שלצבעים הבהירים יש עליה "נוכחות טובה יותר". ככל ששילבה צבעים נוספים, בהם אדום, ורוד או צהוב – השחור והכחול עברו לשעות הלילה. תמר שמרה על גזרה נהדרת בעזרת המשמעת העצמית החזקה שלה: אכילה מועטה, הרבה ירקות, אפס נשנושים בין הארוחות והרבה הליכות רגליות. כך היא הרשתה לעצמה להמשיך ולהשתעשע באופנה כמו בת עשרים, אבל עם החוכמה של גילה, שמנעה ממנה מבוכות. "לא כל טרנד חדש מתאים לי ולגילי. חצאיות מיני, טיץ או מכנסונים יושבים יופי על נכדתי שירה בת השש, אבל לא עליי", היא הסבירה לי פעם את המובן מאליו. אכן, אם תביטו מדי פעם מסביב, תבינו גם אתם שהרגעים המביכים של העשורים החמישי והשישי באים לידי ביטוי בעיקר בניסיונות לנכס טרנדים. חושפני מדי או צמודים מדי זה פשוט לא מתאים מדי. לא משנה כמה את חתיכה לוהטת גם בגיל 60.

הנה טיפ לחיים טובים שקיבלתי מתמר ומתאים בכל גיל: "להיות חיוניים, ליצור חיוניות. לא להגיד 'קשה לי', לא לדחות הזדמנויות, לא לריב, לא להתעצבן, לא לכעוס. להשתדל להיות בחברת ילדים וצעירים, ופשוט לחייך". ואכן, המאפיין העיקרי של תמר היה החיוך שלה. היא חייכה הרבה תמר וזה אני תמיד אומרת האקססורי היפה ביותר לכל בגד

גלילה למעלה